Мръсен въздух дишат и жителите на Горна Оряховица, Велико Търново и Свищов.
Мръсен въздух дишат и жителите на Горна Оряховица, Велико Търново и Свищов. 63 са били превишенията на праговата стойност на нормите за запрашеност, измерени в Горна Оряховица през миналата година. Това означава , че въздухът в железничарския град е бил два пъти по-мръсен от допустимите стойности, тъй като в рамките на една календарна година средноденонощната норма за запрашеност не трябва да се превишава повече от 35 пъти.
Във Велико Търново са регистрирани 50 превишения на показателите за фини прахови частици, а в Свищов 46. Въздухът в трите града е бил най-замърсен през месеците декември и януари заради отоплението на твърдо гориво, пътния транспорт, както и заради неблагоприятните метеорологични условия като ниската скорост на вятъра и високата влажност, отчитат от регионалната екоинспекция.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите