Окръжната прокуратура във Варна задържа за срок до 72 часа двама мъже, отглеждали марихуана и високорискови наркотични вещества в лабораторни условия с цел разпространение.
На 13 юли тази година в село Кичево е било установено, че молдовският гражданин Виталий Ч. и Любомир К. отглеждат растения от рода на конопа.
При претърсване на лабораторията са иззети 482 саксии с насаждения в ранен стадий на развитие и апаратура за отглеждане на марихуана. В гориста местност край селото са намерени укрити 5 чувала с около 15 кг суха тревиста маса.
Разкриването на лабораторията е станало благодарение на доброто сътрудничество между Областната дирекция на МВР, сектор БОП и прокуратурата.
Днес Окръжната прокуратура във Варна ще внесе искане в съда за вземане мерки за неотклонение "Задържане под стража" спрямо двамата обвиняеми.
Търсят се възможности да бъде удължен ресурсът на изтребителите МиГ-29, каза Атанас Запрянов в "Граф Игнатиево"
9 месеца условно за "жената с пръстените", преправяла бюлетини на изборите в Габровница през 2023 г.
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Съдът остави в ареста седем от обвиняемите за участие в престъпна група за изнудване
Изборните нарушения: Ефективни ли са разследванията и достатъчни ли са наказанията?
Премиерът Андрей Гюров обяснява във видео защо държавната помощ за гориво е 20 евро
Отиде си легендата на кукления театър Слава Рачева – гласът на "Педя човек - лакът брада"