Повече от 17 души са задържани при спецакция срещу нелегалния трафик на мигранти в София, Ямбол и Бургас, съобщи заместник-главният прокурор Иван Гешев. Днешните действия са продължение на мащабната операция "Халифакс" на европейските полицейски служби през 2017 г.
По-голямата част от членовете на задържаната група са от Ирак и Афганистан, те са с временен или постоянен статут у нас. Основно са се занимавали с трафик на мигранти от Афганистан към Западна Европа.
Пътят на мигрантите минавал през Иран и Турция. Каналът разполагал с помещения в Свиленград и столичните квартали "Факултета" и "Орландовци", където временно били настанявани мигрантите.
От прокуратурата заявиха, че това е най-голямата група за трафик през българска територия, задържана досега.
Очаквайте подробности в емисиите "По света и у нас".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите