Над 4 млн. лв. са засега задълженията към съдебните медици в страната. Това заяви вътрешният министър Младен Маринов пред медиите в парламента.
По думите му този проблем е натрупан с годините, но министерството прави всичко възможно с наличния бюджет да изплаща постепенно задълженията.
"Надявам се с новия бюджет и допълнително отпуснатите средства да може да се изчисти този проблем", каза още Маринов.
От думите му стана ясно, че проблемът не е организационен и не може да се предвиди колко реализации ще има МВР, при които ще се нуждае от експертиза и поради това не винаги може да се предвиди необходимият финансов ресурс.
С 20% по-големи кредити са изтеглили българите през първите 9 месеца на годината
Президентът Румен Радев ще участва в традиционното запалване на свещите за Ханука
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Как „Българската Коледа“ помага на 11-годишно дете с аутизъм да напредва и да общува?