Автомагистралите и всички първокласни пътища са отворени за движение при зимни условия, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" /АПИ/. Над 600 машини са обработвали републиканската пътна мрежа през изминалата нощ.
Поради обилния снеговолеж през изминалото денонощие е ограничено движението на тежкотоварни моторни превозни средства над 12 тона през проходите "Превала" и "Троянски". Агенция "Пътна инфраструктура" препоръчва на шофьорите на тежкотоварни моторни превозни средства и на леки автомобили да тръгват на път само с подходящи гуми, да карат със съобразена скорост и повишено внимание, спазвайки указанията на "Пътна полиция".
;Блокирането на движението от автомобили, които не са подготвени за движение при зимни условия затруднява работата на снегопочистващата техника и възпрепятства пътуването на всички останали шофьори, допълват от АПИ. Областните пътни управления и снегопочистващите фирми работят на 24-часов режим и са в готовност за поддържане на републиканската пътна мрежа.
Цифров каталог на българското филателно наследство създадоха от Министерството на транспорта
Определиха 3000 евро гаранция за мъжа, обвинен за отравянето на 8 лешояда в Стара планина
Транспортният министър с писмо до Сдружението на общините заради проблеми с безплатните карти за транспорт на децата до 14 години
Цените на плодовете и зеленчуците: Какво е бъдещето на българското производство?
„Справедлива цена“: Властта, производители и търговци обсъждат новата методика