Драстично е намаляло населението в общините в област Кюстендил.За последната една година над 2500 души са напуснали областта, което я нарежда на едно от последните места в страната по брой на населението.
Според експерти, хората, които напускат родните си места, са предимно в трудоспособна възраст. Избират да живеят другаде, защото в областта не могат да намерят доходоносна работа, много от работещите предприятия са закрити отдавна. Продължава процесът и на остаряване на населението като 25 % от хората, са над 65-годишна.възраст. Положителна тенденция, обаче е увеличаването на броя на новородените деца,голяма част от се раждат в семейства без сключен граждански брак.
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас