Националните есенни изложби бяха открити в Стария Пловдив и отново събраха стотици ценители от цялата страна. По темата „Огледало“ своите визуални размисли показват девет български художници.
Селекцията на куратора доцент Галина Лардева отново представя автори с разнообразни подходи и техники, отново една от изложбите е на дебютант, отново има откривателски за родната публика елемент с присъствието на артисти, които от години работят много успешно в други страни, но в България присъстват рядко.
Участниците са от различни поколения, но всички – с подчертано съвременно усещане към традиционните жанрове – живопис, скулптура и графика, а някои експериментират със смесването на техники. Традиционно Националните есенни изложба са първото събитие от Есенния салон на изкуствата в Пловдив, който включва поредица от събития в предстоящите месеци.
Министерство на културата: Категорично не е вярно, че отстраняваме директора на Народния театър
След 30 години: Единствената опера на Енио Мориконе със световна премиера в Неапол (СНИМКИ)
Нови открития в некропол край Кайро разказват за Древен Египет преди 4500 години
Ресорната комисия в парламента одобри удължителния Закон за държавния бюджет
Консултациите при президента продължават с "БСП - Обединена левица" и ИТН
Работник загина при срутване на подпорна стена на строеж в Стара Загора