ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Незаконна сеч около Дряновския манастир

bnt avatar logo от Зорница Илиева
A+ A-
Чете се за: 00:36 мин.
У нас

Незаконна сеч в големи размери са засекли инспектори от Регионалната дирекция по горите във Велико Търново. При рутинна проверка в района на Дряновския манастир е констатирано, че са отсечени 631 дървета, с общ обем 349 кубика. До момента е установено, че незаконната сеч е извършвана безнаказано в продължение на месец.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Инспекторите са установили, че фирмата, извършвала незаконната сеч е имало сключен договор с Търновската митрополия за санитарна сеч в района на Дряновския манастир. Договорът обаче е бил нарушен и са изсечени десетки ценни дървесни видове.

Николай Николов - директор РДГ - Велико Търново: „Бяха извършени съответните замервания и се установи, че са отсечени, на тази цялата територия 631 дървета от дървесни видове - чер, благун, зимен дъб, липа и други, като незаконно изсечената дървесина се равнява на 349 куб.м.“
;

Сечта е започнала в началото на юни. След намесата на инспекторите, тя е спряна незабавно.

Николай Николов - директор РДГ - Велико Търново: "Изпращат се сега от нас сигнални писма до районна прокуратура за търсене на наказателна отговорност на извършителите. На място са съставени два акта - за водачи на товарни автомобили, които са нямали разрешен достъп до горската територия и предстои съставянето на няколко акта на хората, които не са упражнили, лесовъдите, които не упражнили необходимия контрол по провеждането на сечта“.

По случая е образувано досъдебно производство. Ще бъдат съставени още актове на виновните лица.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?