По разпореждане на премиера Бойко Борисов, министърът на туризма Николина Ангелкова назначи незабавна проверка на заведението в Созопол, което според сигнал е начислявало на гостите му да заплащат по 20 лв. за празен стол. Това съобщиха от пресцентъра на Министерство на туризма. В сигнала си посетителите посочват, че заведението ги е таксувало с касова бележка, защото са били оставени незаети места.
На място експерти от Министерството на туризма ще направят цялостна инспекция за работата на заведението. Сигнализирана е и Комисията за защита на потребителите, която трябва да вземе мерки срещу подобна нелоялна практика, уронваща имиджа на българския туризъм.
Късно снощи НАП, КЗК и Министерството на туризма са изпратили екипи на проверка.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души