Нивата на вътрешните реки в русенския регион се покачват заради дъждовете през изминалите 3 дни. В следващите две денонощия река Янтра ще се повиши в горното си течение и при притока си река Росица. Русенски Лом също ще се покачва но това ще се случи след ден.
Засега водата в двете вътрешни реки е далеч под праговете за внимание. Река Дунав се покачи през изминалите 2 дни с 10 сантиметра, но се очаква нейното ниво да започне да спада. Въпреки това то е далеч над критичното и не застрашава корабоплаването.
Прокурорската колегия на ВСС ще гледа предложение за налагане на дисциплинарно наказание на Борислав Сарафов в сряда
Проф. Пламен Киров: Сарафов не може отново да заеме поста на и.д. главен прокурор
Мотористите готови на протест: Искат да могат да плащат разсрочено „Гражданска отговорност“
Съдът остави в ареста двамата бивши украински военни, задържани у нас и обвинени в шпионаж
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров