ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Нормализира се обстановката след бедственото положение във Ветрен

bnt avatar logo от Н. Райшинов
A+ A-
Чете се за: 00:43 мин.
У нас

Във Ветрен остава в сила бедствено положение след поройния дъжд вчера следобед, но обстановката се нормализира. Днес аварийните екипи разчистваха главния път, по който щетите са най-големи. На места участъкът е непроходим. Няма засегнати къщи и пострадали хора.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

За по-малко от половин час силната буря успяла да превърне главния път във Ветрен в истински лунен кратер.

Засегнати къщи няма, но части от близкия асансьорен цех бяха наводнени.

От община Септември казаха, че бедственото положение във Ветрен ще остане в сила докато от регионалното министерство не довършат главната отсечка в града, която се оказва част от републиканската пътна мрежа. От 2015 година пътят е само с основен слой асфалт.

Радослав Лютаков, кмет на Ветрен: Постоянни писма до Агенция пътна инфраструктура пускаме. От две години кореспондираме с писма, че трябва да се положи втория слой. Така или иначе отговор не получихме. В началото на годината взехме решение на общинския съвет, с което искахме ние от общината, макар и тежкото финансово състояние, ние да положим втория слой настилка.

След щетите от пороя обаче днес за оглед на място незабавно пристигнаха екипи на пътната агенция.

;

От пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура" отговориха, че са изискали от община Септември финансова обосновка за необходимите средства за ремонт на републиканската пътна мрежа в град Ветрен. Очаква се в понеделник да стане ясна стойността на щетите след поройния дъжд. Пътната агенция и община Септември ще подпишат протокол за съвместно финансиране на ремонтите на пътищата - уточниха от ведомството.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?