Промяна в изчисляването на такса "смет" прие на първо четене парламентарната комисия по бюджет и финанси. Размерът вече ще се определя на принципа "замърсителят плаща".
Новата методика вероятно ще доведе до вдигане на налога за домакинствата. Проектът предвижда общините да избират между три варианта за изчисляването му - според броя на лицата в домакинството, на база вместимост на съдовете за смет или чрез система със специални торби за отпадъци. Предвижда се промените да влязат в сила от 2019 г., ако получат одобрение от депутатите.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра