За дългия и труден път на един български лекар, който създава совя клиника в Швейцария, разказва изданието "Галопът на Коби". Книгата беше представена в Културен център "Тракарт" в Пловдив.
Своята автобиография д-р Петър Илиев издава след пенсионирането си. С особена носталгия разказва за семейството и проблемите, които родителите му имат по времето на комунизма.
Акцент в книгата е и бягството му от страната през август 1970 г.
Освен за професионалния си път като специалист по съдови заболявания, а автобиографията си д-р Илиев разказва и за своите приятели, сред които и големият Милчо Левиев.
Доайенът на вестникарството на 90 години: Любен Генов получи Почетния знак на президента (СНИМКИ)
"В кадър": Филмът "От Балкана до Нил" - хроника на едно приятелство тази вечер по БНТ
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец