Същността на Коледа е раждането на Божия син - „благовестенето“ на голяма радост. Това каза в студиото на сутрешния блок на БНТ1 о. Николай Георгиев, говорител на Светия синод.
Вярата на може да изчезне, но въпросът е вярата да ни е правилно насочена - към Бога, изтъкна о. Николай. „Много ми се ще чудото на българина да е добротата в сърцето“, добави той.
о. Николай Георгиев: Да подарим на някой, който дори и името ни може да не знае, да подарим добра дума, да подарим малко кураж, да подарим светлината в пътя, да подарим тази увереност, че наистина Христос се роди за всички човеци за всички времена.;
Важна е вътрешната битка на човек - независимо дали той е окован в затворническа килия, усмирителна риза или се намира в частния си самолет - битката е в сърцата и душата, допълни о. Николай.
о. Николай Георгиев: Всеки един може, преди да излезе от дома си, да спре за секунда и да накара себе си да бъде малко по-добър - да се помоли, да поиска помощ, ако не може. Това е духовна война.
Добротворството трябва да е всеки ден, не само на Коледа - иначе се губи смисълът, изтъкна о. Николай.
В ефира на БНТ: DARA и Евтим Милошев поставиха началото за създаване на Дом на артистите
Евтим Милошев: Българското домакинство на "Евровизия" ще бъде на нивото, на което беше австрийското
Ексклузивно DARA в студиото на БНТ: Щастлива съм, че целият свят е обърнал глава към България
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
В ефира на БНТ: DARA и Евтим Милошев поставиха началото за създаване на Дом на артистите
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA