Прокуратурата повдигна обвинение на шефа на Столичната здравна каса - Биляна Пенева - Стоянова за три случая на принуда върху нейни подчинени. Определена ѝ е мярка за неотклонение подписка.
Прокуратурата твърди, че има доказателства за 3 случая, в които Стоянова е злоупотребила с властта си и е накарала служители на касата да подправят протоколи от проверки на болници. Първият е от май 2016-а и се отнася до бройката на леглата в болница "Софиямед".
6 месеца по-късно шефката на Столичната каса отново принудила свой подчинен да подмени протокол от проверка и да запише в него по-малък брой завишени хоспитализации в болница "Сердика". Третият случай е от юни тази година и е свързан с проверка в Специализираната болница за рехабилитация в Банкя.
Според прокуратурата Стоянова е използвала, че служителят нямал опит и го накарала да преправи протокола, като директно му диктувала какво да пише и не му позволила да отрази действителното положение в болницата.
"За диабетика е смърт": Има ли забавяния и повод за притеснения за пациентите?
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Как „Българската Коледа“ помага на 11-годишно дете с аутизъм да напредва и да общува?