Сняг ни очаква през цялата седмица до петък, а през уикенда отново рязък спад на температурите. Заради очакваната усложнена пътна обстановка снегопочистващите фирми вече са мобилизирани, коментира регионалният министър в оставка Лиляна Павлова. Тя заяви още, че няма да приема извинения от фирмите, че не разполагат с достатъчно материали за почистване. Студеното време идва от югозапад и ще се придвижва на изток. Превантивно ще бъдат затваряни пътищата в по-критичните места.
Лиляна Павлова - министър на регионалното развитие и благоустройството в оставка: Не очакваме нещо поне към момента супер извънредно като ситуация, разбира се при зимни условия, както в момента най-тежко е, както понеже фронтът е югозападен, най-тежко е в Смолянска област и вече Юндола-Разлог е затворен. И през вас да апелирам още веднъж към всички снегопочистващи и поддържащи фирми санкциите ще бъдат много солени, ако някой си позволи да не слага достатъчно материали или се оправдае, че са им изчерпани количествата сол, луга или други материали, защото в крайна сметка това е техен ангажимент.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души