Офицерският плаж във Варна е забранен за къпане и тази събота и неделя, въпреки че резултатите от изследването на морската вода се подобряват. Очаква се забраната да бъде отменена в понеделник.
Двете проби, взети миналата седмица от морето пред Офицерския плаж, са без отклонения. Ако и третата проба покаже, че във водата няма ентерококи и ешерихия коли над нормите, в понеделник забраната за къпане ще бъде отменена.
Офицерският плаж вече и има наемател - варненската фирма „Теменуга“. Концесионерът ще влезе във владение също в понеделник. След повторен търг фирмата спечели с предложена цена от 26 хиляди лева, като участва за плаж Офицерски – Изток.
Тази година поради липсата на интерес плажът беше разделен на три части. На южната част няма да има водно спасяване и ще бъдат поставени предупредителни табели „Неохраняем плаж“. Плаж Офицерски - Запад също няма наемател, но там ще бъде осигурено водно спасяване, тъй като тази част от ивицата е на територията на град Варна.