ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Огромното свлачище на пътя Смолян - Мадан е много опасно

bnt avatar logo от Величка Петкова
A+ A-
Чете се за: 00:30 мин.
У нас

Огромното по мащабите си свлачище на пътя Смолян -Мадан е много опасно и все още активно, предупреждават специалистите. Пътят е затворен за пореден ден. То обхваща площ от около 20 декара.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Разчистването в момента е невъзможно заради опасност от нови срутвания. В района е забранено преминаването дори пеша. Въпреки това десетки хора поемат риска да минат покрай свлачището, за да стигнат до работата си в Смолян.

От общината казаха, че до десет дни трябва да бъде завършен обходен път за леки автомобили. Той ще бъде само за леки автомобили. Утре се очакват и специалисти геолози, които да изследват свлачището и да предложат кардинално решение на проблема.

Николай Мелемов, кмет на Смолян: Все още дейността по разчистването не е започнала, защото утре ще има специалисти от София, които да предпишат точните мерки, за да не се рискува живота на работещите. Аз не съм специалист, но наистина площта е огромна - над 20 дка, които потенциално могат да слязат на пътя, а даже да запушат реката, така че достатъчно опасно. Затова и забранихме преминаването - вярно минават хора и сега, но те вече минават на свой риск.

Свързани статии:

Остава затворен пътят Смолян - Мадан заради свлачище, геолози се очакват утре
Остава затворен пътят Смолян - Мадан заради свлачище, геолози се очакват утре
Геолози се очаква да дойдат утре - те трябва да направят пълни...
Чете се за: 00:25 мин.
Свлачища спряха движението и нанесоха щети в няколко населени места
Свлачища спряха движението и нанесоха щети в няколко населени места
Свлачището на пътя Смолян - Мадан е много опасно и активно. Пътят...
Чете се за: 00:09 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?