Омбудсманът Мая Манолова свиква ново обществено обсъждане на проектозакона за личната помощ. Заради поправките в него и досега продължава протеста на майки на деца с увреждания под мотото "Системата ни убива".
На срещата са поканени социалният и финансовият министри Бисер Петков и Владислав Горанов, представители на неправителствения сектор, синдикатите и майките, организиращи протеста.
Конференцията беше съпътствана от протест на майки на деца с увреждания, които се събраха пред входа до НДК.
Валентина Милова, баба на дете с увреждане: Този протест е свързан със закона за личната помощ и ще продължи дотогава, докато стане ясно какво ще се случи със закона и дали ще бъде приет. А оттук нататък има толкова неща, за които трябва да се преборим и борбата ще бъде дълга.;
Весела Одажиева, майка на дете с увреждане: Няма конкретни данни за хората с увреждане в България, за техните потребности и докато това не бъде направено, трудно биха могли да се изградят нормални политики.
Омбудсманът Мая Манолова планира да внесе своя законопроект в Народното събрание, така че при желание, народните представители могат да го припознаят.
Плодовете и зеленчуците поевтиняват на борсите, цените на храните тръгнаха надолу
Очевидци разказват за трагедията на „Челопешко шосе“, при която загинаха четирима
Обявиха частично бедствено положение заради пороен дъжд в село Войводино (СНИМКИ)
Лъч надежда: Вече и жени без партньор имат право да кандидатстват за инвитро