Безплатни буферни паркинги и готовност за пускане на зелен билет - с тези мерки Столична община ще опита да пребори мръсния въздух днес.
Депутатите от ГЕРБ пък ще внесат в парламента предложение за инкриминиране на горенето на отпадъци. За пореден ден станциите за отчитане чистотата на въздуха в София констатират замърсяване с фини прахови частици над нормата от 50 микрограма на кубичен метър.
По данни от сайта на общината, най-тежко е положението в Павлово, Хиподрума, Надежда и Младост. Гражданската платформа air.bg отчита в пъти по-силно замърсяване. Oсвен в София, високи нива на фини прахови частици има още в Пазарджик, Кюстендил, Благоевград, Враца и Ямбол.
На този фон в 13 области на страната е в сила жълт код за мъгли и опасна намалена видимост. Предупрежденията са валидни за цяла Западна и Централна Южна България.
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите