Жълт код за високи температури е обявен за 24 области в страната за 20 юни. Извън предупреждението остават единствено областите Смолян, Перник, София-град и София-област - съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология при Българската академия на науките.
Предупреждението за жеги е в сила за районите на Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Кърджали, Хасково, Стара Загора, Сливен, Ямбол, Бургас, Варна, Шумен, Добрич, Силистра, Русе, Разград, Търговище, Велико Търново, Габрово, Плевен, Ловеч, Враца, Монтана и Видин. На тези места се очаква да бъде горещо, с максимални температури между 34 и 37 градуса.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив