Наднормена концентрация на фини прахови частици е отчела измервателната станция до училище "Ангел Кънчев" във Варна през последните три дни на миналата седмица.
Данните са от информационния бюлетин на Изпълнителната агенция по околната среда и водите. Допустимите нива от 50 микрограма на кубичен метър са превишени над един път. Замърсяването на въздуха с фини прахови частици се дължи на това, че много домакинства се отопляват през зимата с печки на твърдо гориво. Замърсеният въздух уврежда тъканите на белия дроб. Най-чувствителни са децата и възрастните хора с хронични белодробни заболявания.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Обвиняемият за убийствата в Угърчин остава в ареста, реши Окръжният съд в Ловеч
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк