Петима са задържани за едно денонощие след масово сбиване в пловдивското село Розино, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР - Пловдив. Около 18,30 часа вчера на тел. 112 е постъпил сигнал за възникнал скандал в селото, като мястото е посетено от служители на РУ - Карлово, които установили, че разпрата е между представители на две местни фамилии, които взаимно се замеряли с камъни и стъклени бутилки.
Благодарение на бързата и адекватна намеса на полицейските органи са предотвратени по-сериозни нарушения на обществения ред. Петима от участниците в скандала са задържани за срок до 24 часа в РУ - Карлово, двама от които са с леки телесни повреди. Иззето е и газово оръжие, с което били произведени няколко изстрела във въздуха.
Под наблюдението на Районна прокуратура - Карлово продължават действията за изясняване на случая. Образувани са две досъдебни производства - за хулиганска проява и причинена телесна повреда по хулигански подбуди.
Бившият заместник-кмет на София Никола Барбутов отива на съд за корупционни престъпления
Стартира делото срещу Марин Добрев, който уби 56-годишен мъж в парк "Свети Георги" в Добрич
Заради жестокост и причиняване на смърт на животни: Красимир Георгиев и Габриела Сашова отиват на съд
Лекарят, прегазил кучето Мая, се яви в районното - наложиха му гаранция от 5000 лева
"Те нямат глас, но имат нас": Стотици излязоха на протест срещу жестокостта над животните