На 72 години почина историкът проф. Божидар Димитров. Тъжната вест потвърдиха за БНТ негови близки.
През март 2017 г. Божидар Димитров бе приет в болница със съмнение за инфаркт, след като се е почувствал зле и припаднал, припомня "24 часа".
Проф. Божидар Димитров беше дългогодишен директор на Националния исторически музей в София.
Избран за народен представител в 41-ото Народно събрание. В първия кабинет „Борисов“ той зае поста на министър без портфейл, който отговаря за българите.
Историкът беше и дългогодишен водещ на авторското предаване по БНТ „Памет българска“.
През месец март тази година проф. Димитров основа Национално движение „Боянски клуб - Кан Кубрат“, с което си постави за цел България да стане президентска република.
Съболезнования за кончината му изразиха премиерът Борисов и председателят на НС Цвета Караянчева.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района