Навършват се две години от кончината на Дядо Добри - един от най-големите частни дарители на български православни храмове. Негово преосвещенство Белоградчишкият епископ Поликарп оглави Архиерейска заупокойна света Литургия в родното му село Байлово.
Смирен, скромен, верен на вярата и на църквата, материалното не го блазнеше, духовното му даваше всичко. Затова и дари имотите си на църквата и пак пред храма събираше стотинки с пластмасова чашка в ръка.
През 2009 г. Дядо Добри дарява 35 700 лв. на Патриаршеската катедрала "Свети Александър Невски" и това е най-голямото дарение от частно лице в над 100-годишната история на храма.
Мнозина наричаха Дядо Добри благодетел или светецът от Байлово, мнозина дойдоха и днес да го почетат - 2 години след кончината му.
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Три белошипи ветрушки от Софийския зоопарк ще бъдат пуснати на свобода в българската природа
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца затвори за часове на Автомагистрала "Тракия"