Поклонение в памет на българските медици, загинали за освобождението на България се провежда пред Докторския паметник в София. Организатори са Българският Червен кръст и Националната гвардейска част.
Официалната церемония е израз на благодарност и признателност към подвига и паметта на загиналите за Освобождението ни лекари, фармацевти, фелдшери, милосърдни сестри. В церемонията участват Стефан Янев, зам.-министър председател и министър на отбраната, представители на министерства, посланици и дипломати. Свещеници от Руската църква ще отслужат панихида в памет на загиналите.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра