Джон Полфрийман оттегли искането си за предсрочно освобождаване от Централния софийски затвор. Австралиецът излежава 20-годишна присъда за убийството на студента Андрей Монов през 2007 г.
Полфрийман посочи, че оттегля искането за предсрочно освобождаване от затвора поради липса на значими документи по делото. На излизане от залата Полфрийман отказа да отговаря на журналистически въпроси.
Според адвоката му той е образцов затворник, няма наказания до момента и многократно е награждаван. Не е ясно кога отново австралиецът ще поиска да излезе на свобода.
Досега той е излежал по-малко от девет години от присъдата си. Право на предсрочно освобождаване имат затворници излежали поне половината от наложеното наказание.
Благомир Коцев ще бъде преместен във варненския затвор, реши новият съдия по делото
Окръжният съд във Варна задържа под стража служителя на следствения арест в града
Разбиха мащабна мрежа за трафик на антики в Европа, има задържани археолози и професори
ОИК-Варна отложи решението за отстраняването на Благомир Коцев от кметския пост
САЩ и Киев на масата за мир в Женева: Европа внася контрапредложение срещу плана на Тръмп