Поредно заседание на Шуменския окръжен съд по делото за железопътния инцидент в с. Хитрино.
Обвиняеми по делото са двамата машинисти, управлявали дерайлиралата влакова композиция.
Процесът започва на 15 януари 2018 г.
Припомняме, че на 10 декември 2016 г. около 5.45 ч. товарен влак, движещ се от гара "Дружба" (Бургас) към гара "Север" (Русе), дерайлира в района на гара "Хитрино". Влакът е превозвал 16 вагона със запалителни течности. Някои от цистерните се взривяват. Загиват 7 души, 29 са ранени.
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)