Пороен дъжд наводни ключови улици и булеварди в София в късния следобед. За броени минути пътните платна в участъка от Орлов мост до улица "Граф Игнатиев" се превърнаха в реки, което затрудни трафика в района.
Зрители на БНТ 2 ни изпратиха кадри, на които се вижда как са се образували колони от автомобили, които едва се придвижват. Големи локви се образуваха и на кръговото кръстовище при изхода от булевард "Цариградско шосе" в посока булевард "Г. М. Димитров", които попречиха и на движението на пешеходците по тротоарите. Количеството валежи, които паднаха днес над София, са 13 литра на квадратен метър,като се очаква утре валежите от дъжд да се увеличат.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата