Пожарникарите отбелязват професионалния си празник. Официална церемония, на която ще бъдат почетени загиналите в изпълнение на служебния си дълг, ще се проведе в двора на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".
На много места в страната обаче синдикати организират протести заради исканото 15-процентно увеличение на заплатите със задна дата от 1-ви юли. Освен пожарникари, към тях се очаква да се присъединят и други служители на МВР.
Вчера в "Денят започва" заместник-министърът на вътрешните работи Стефан Балабанов коментира, че заплатите няма как да бъдат увеличени със задна дата. Подготвя се обаче повишение на възнагражденията от 1-ви януари.
„Маркет линкс“ отчита спад в подкрепата за „Прогресивна България“, но формацията остава първа политическа сила
Вижте номерата на партиите и коалициите в бюлетината за изборите на 19 април
Войната в Близкия изток: Тази вечер Израел е ударил ирански кораби в Каспийско море
Екшън на Витоша: Бивш хижар арестуван след заплахи, изстрели и марихуана в хижа "Камен дел"