ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Прахът на проф. Божидар Димитров ще бъде разпръснат над Созополския залив

bnt avatar logo от БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 00:20 мин.
У нас

Прахът на проф. Божидар Димитров ще бъде разпръснат над Созополския залив. От пристанището на морския град ще отплава кораб, с който близки на историка ще вземат участие в ритуала по разпръсване на праха му до остров "Свети Иван".

прахът проф божидар димитров разпръснат созополския залив

Днес се очаква по време на редовното заседание на Общински съвет в града, да бъде представена за гласуване докладна с предложения за именуване на Археологическия музей на името на проф. Божидар Димитров.

Тя е по предложение на директора на Общинския културен институт "Музеен център" Димитър Недев. В мотивите си той посочва неоценимия принос на проф. Димитров за опазване и популяризиране на културно-историческото наследство на Созопол.

Освен Археологическия музей, докладната на кмета Панайот Рейзи е допълнена с предложението името на Божидар Димитров да носи улица в стария град на Созопол.

Бившият директор на Националния исторически музей почина на 1 юли на 72-годишна възраст.

Свързани статии:

Последно сбогом: Простихме се с историка проф. Божидар Димитров
Последно сбогом: Простихме се с историка проф. Божидар Димитров
Много хора днес се простиха с проф. Божидар Димитров. Поклонението...
Чете се за: 00:31 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?