Правителството ще увеличи заплатите на служителите в затворите. Това каза министърът на правосъдието Цецка Цачева по време на днешното правителствено заседание. Вчера членове на „Синдикат охрана" са имали среща с премиера Бойко Борисов и с министър Цачева. На нея премиерът е поел ангажимент за отпускане на допълнителни средства за двете главни дирекции „Изпълнение на наказанията" и „Охрана".
Цецка Цачева, министър на правосъдието: Във вчерашния ден бяхме поканени от министър-председателя Бойко Борисов, който предложи по ред, определен съвместно с представителите на синдикатите и администрацията на министерството, да се извърши увеличение в размер до около 15 милиона лева общо със сумата от 6 милиона лева, която предварително бе предложена на служителите в тези организации.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата