Увеличение на целевата помощ за отопление предлага социалното министерство за следващия отоплителен сезон. Предвиждат се и промени в критериите за отпускане на помощта.
Така според предварителните изчисления достъп до енергийна помощ ще имат около 255 000 семейства и самотно живеещи хора. През миналия отоплителен сезон броят им е бил 210 000.
Социалното министерство предлага размерът на помощта да се повиши с около 16 лева.
Предвижда се социалните да ограничават достъпа до помощта за отопление на родителите на децата, които не посещават училище редовно.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си