В румънския град Сибиу министър-председателят Бойко Борисов ще участва в неформалното заседание на държавните и правителствените ръководители на държавите-членки на ЕС. Още информация вижте от специалните ни пратеници Ирина Цонева и Илия Иванов.
Във фокуса на срещата ще бъде стратегията за бъдещето на Европа в периода 2019-2024 г.
Ще бъдат обсъдени партньорствата в сферата на сигурността и отбраната, проблемите с миграцията, промените в климата, балансираната търговска политика, както и насърчаването на европейските инвестиции.
В края на форума домакините са предвидили голям концерт на централния площад в града.
Очаквайте повече подробности в следващите емисии "По света и у нас"!
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите