Нестопанисван от дълго време водоем е надвиснал застрашително над Разград като бомба със закъснител. Язовирът е препълнен заради непрекъснатите валежи и при първия дъжд може да прелее. Ако това стане, водният поток ще опустоши близките вилни имоти и ще...
Нестопанисван от дълго време водоем е надвиснал застрашително над Разград като бомба със закъснител. Язовирът е препълнен заради непрекъснатите валежи и при първия дъжд може да прелее. Ако това стане, водният поток ще опустоши близките вилни имоти и ще предизвика сериозни проблеми в областния център.
Хората в Разград не подозират за надвисналата опасност и спят спокойно. Тези, които живеят във вилите около водоема обаче, от седмици го гледат със страх и тревога.
Стоян Димитров, собственик на вила, е притеснен, защото вилата му е заплашена от евентуално наводнение.
Според собствениците на лозя в района само за последното денонощие нивото на язовира се е повишило с почти 15 см. И без да си специалист можеш да прецениш от пръв поглед, че при очакваните нови валежи има съвсем реална опасност водата да прелее и да отнесе всичко по пътя си.
По думите на Стоян градът надолу, по река Лом, където са вилите, както и блоковете ще бъдат напълнени.
Заплахата от наводнение накара общината да вземе спешни мерки и да почисти запушения с камъни от неизвестен гражданин преливник.
Любомир Цонев, заместник кмет на Разград казва: „Ние предприехме действия, които са свързани с оформяне вече на една канавка, която да отвежда водите от преливника към дерето”.
Специалистите обясниха, че изпускателният кран на съоръжението работи. Водоемът обаче ще стане безопасен едва след като бъде разчистен и преливника. Очаква се това да стане най-късно утре.
"Хората са полудели просто": Дни преди Коледа голямото пазаруване е в разгара си
Коледно ретро пътешествие в София: От днес тръгва безплатният "Коледен автобус"
Турция вдига таксите за преминаване на търговски кораби през Босфора и Дарданелите