Бившето кино "Космос" в Пловдив ще се превърне в съвременна читалня. Това включва визията на общината за развитието на емблематичната сграда. След извършването на основен ремонт, първият етаж ще се превърне в книжарница с прилежащо кафене.
На горното ниво ще бъде разположен общински център за обслужване на граждани. Ще бъдат поставени електронни четци, които ще бъдат свързани с фонда на библиотека "Иван Вазов". Предвидено е закупуване и на висок клас озвучителна система, прожекционни апарати и мултимедийна система.
В залата ще бъдат обособени 500 амфитеатрално разположени места. От Общината започват и кампания по събиране на грамофонни плочи, които ще могат да бъдат слушани от посетителите.
Надеждите на общинската администрация са, ремонтните дейности да приключат до началото на домакинството на Пловдив като Европейска столица на културата и част от церемониите по откриването да се проведат в сградата на бившето кино.
Пловдивската полиция е открила изчезнала жена от Дом за лица с психически разстройства
Пролетно почистване: Студенти се събраха, за да изнесат боклука около блоковете си
Катастрофа между камион и трактор затруднява движението по пътя София - Варна
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров
Украйна и светът почитат жертвите на аварията в Чернобил 40 години след трагедията
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората