Тази нощ пристигнаха 15 от фургоните в Тимарево, в които ще се настаняват семействата, останали без дом след инцидента с дерайлиралия влак. Искането на кмета на Хитрино е да се осигурят 23 временни жилища, защото толкова са и разрушените къщи.
Фургоните не са големи. В тях има сервизно и кухненско помещение и две стаи, в които да се настанят семействата. Фургоните идват от Южна България и бяха превозени от служители главна дирекция на пожарната.
Комисар Тошко Бързилов, началник на национален оперативен щаб в ГД ПБЗН: Вътре има електрическа инсталация, имат печки, оборудвано е всичко, което е необходимо да живеят.
За фургоните още не е определена площадка в Хитрино. Две са възможностите - в границите на имота на хората с разрушени домове или всички на едно място. Нагласите на хората са фургоните да бъдат в рамките на имотите им, каза кметът на Хитрино, който тази сутрин е участвал в работата на обществения съвет, създаден от жителите на пострадалото село.
Нуридин Исмаил - кмет на община Хитрино: Хитрино няма канализация и общото поставяне на тези фургони в един зимен сезон и ние да създадем такава площадка, която да не е кална, да е чиста, с общи тоалетни, мисля, че по-няма да се възприема. Но ние ще се съобразим с желанието на хората.
Фургоните ще останат в стопанския двор на близкото село Тимарево до създаване на възможност за транспортирането им в Хитрино.
Филмът "Война на истина": Кой управлява информацията и държи монопола над истината?
От балкона в София до НАСА: Българката, сбъднала мечтата си да покори звездите
Мотористи, облечени като Дядо Коледа, преминаха по столични булеварди (ГАЛЕРИЯ)
Алпинисти, облечени като коледни герои, зарадваха децата в онкохематологията на ИСУЛ
"Нова година - нова валута": Опитът на Португалия и Австрия по пътя към еврото
Откриха над 400 кг тютюн за наргиле без бандерол в складове под наем (СНИМКИ)
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган