Приютът за животни “Приятели на четири крака” в аксаковското село Орешак отново е отворен за групи деца през лятната ваканция. Мястото се намира само на около 10 километра от Варна и предлага срещи с различни селскостопански животни, каквито в града няма.
Още щом видяха животните, децата се втурнаха с радостни възгласи.
Дете:
"Дайте му малко пространство".
Посещението има и познавателна страна – децата научават с какво се хранят животните.
Мартин Димитров:
"Обичат да ядат моркови, ябълки, сливи".
Никол Иванова призна, че за първи път вижда овце.
Никол Иванова:
“Само на снимки ги бях виждала.
"Разпозна ли ги веднага?"
Никол Иванова:
"Да, защото са по-пухкави от другите животни".
И докато децата са улисани в игрите, няколко козички и овце успяват да се доберат до раниците им и да поровят вътре.
Дете
"На мен ми изядоха телефона. Облизаха го целия".
Дете:
"На мен ми отвориха кутията и се опитаха да ми вземат сандвичите".
Според възрастните случилото се може да се приеме и като възпитателна терапия.
Вера Трендафилова – собственик на приюта
“Да се научат да си пазят нещата, а да не ги оставят навсякъде. Тук две-три деца се оплакват, че вече са без един сандвич."
Вера и Виктор от спасителния приют обясняват, че групи деца могат да идват с предварителна заявка. Надяват се един ден като пораснат, те да обичат животните и да се грижат за тях.
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)