Премиерът Бойко Борисов е на официално посещение в Обединените арабски емирства и Египет.
Късно снощи той кацна на летището в Абу Даби. Премиерът беше посрещнат от правителствена делегация на Обединените арабски емирства. Борисов беше посрещнат от министър Очар Бин Султан Ал Олама, който отговаря за изкуствения интелект. Посещението на премиера е първа визита на такова равнище в историята на двустранните отношения с федералната монархия.
В рамките на визитата си Борисов ще се срещне с престолонаследника на Абу Даби - шейх Мохамед бин ЗайEд Ал Нахаян, както и с вицепрезидента шейх Мохаммед, а в Египет - с президента Абдел Фатах Ас Сиси. По време на разговорите с емирствата ще бъде обсъдено развитието на политическия диалог между двете държави и засилване на взаимодействието в стратегически важни области като икономиката и инвестициите, отбраната и сигурността, борбата с тероризма, иновациите и технологиите.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си