И днес протест срещу оставането на Валери Симеонов във властта. Майките на децата с увреждания и хората, които ги подкрепят, се събраха пред Министерския съвет за четвърти ден, въпреки студеното време. Исканията им остават същите - лидерът на НФСБ да подаде оставката си като вицепремиер. Протестиращите не приемат като достатъчно отстраняването на Симеонов от председателството на Съвета по етническите и демографските въпроси.
Топли ни гневът срещу г-н Валери Симеонов и неговото безочливо поведение.
БНТ: До кога ще продължите така?
Докато не подаде оставка.
Не искаме да бъде освободен от никакви съвети. Искаме неговата оставка незабавно или уволнение. Не искаме той да ни представлява като български граждани и въобще да участва в политиката.
Аз не го възприемам като извинение.
БНТ: Защо?
Не може първо да излизаш и да казваш, че нямаш никаква вина. Той първоначално показа какво му е отношението.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите