В последния си ден в Буенос Айрес преди завръщането си в България от експедицията в Антарктида проф. Христо Пимпирев проведе среща с Ректора на Националния университет за Огнена земя, Антарктида и островите в Южния Атлантик инж. Хуан Хосе Кастелучи, съобщи професорът.
Беше обсъдено бъдещо подписване на рамков договор за сътрудничество със Софийския университет, обмен на учени, предоставяне на общежитие за настаняване на българските антарктици и складови помещения в Ушуая, както и използване на техен кораб за съвместни изследвания в канала на Бигъл и антарктически води.
На срещата присъства д-р Мариано Мемоли, съветник на зам.-министъра на външните работи посланик Даниел Филмус.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
Президентът Йотова изрази съпричастност към венецуелския народ след земетресенията
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг