Прокуратурата не е водила преговори за споразумение с обвиняемите за побоя на столичното Околовръстно шосе. Съобщението на държавното обвинение е по повод разпространената вчера от адвоката на задържаните информация, че те са готови да признаят вината си и да сключат споразумение с прокуратурата, ако тя разреши.
От институцията припомнят, че Христов, Гечев и Близнаков са привлечени като обвиняеми както за телесна повреда, така и за дръзко хулиганство. С оглед на степента на обществена опасност на двете престъпления, от прокуратурата смятат, че единствено подходящо наказание е лишаването от свобода към средния размер и ефективно изтърпяване на присъдата. Само при тези условия от Софийската районна прокуратура са готови на преговори за ускорен съдебен процес. На 24 февруари мъж и жена бяха бити заради подаден сигнал с клаксон.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите