Българският фонд за жените организира протест срещу насилието над жени днес от 18 ч. на площад "Орлов мост" . Паралелни протести ще се проведат във Варна и пред дипломатическите мисии в Берлин, Букурещ, Кентърбъри, Лондон и Прага.
Организаторите настояват за конкретни стъпки за предотвратяване на насилието. Според тях предложенията за промени в Наказателния кодекс, които бяха приети на първо четене, са необходима, но недостатъчна мярка.
По данни на фонда над 1 милион българки са жертва на тормоз вкъщи, който продължава средно 10 години. Те напомнят, че само от началото на годината поне 29 жени у нас са били убити от техен партньор или близък.
От фонда настояват за превенция на насилието чрез образователни и информационни кампании.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив