Природозащитници от Стара Загора протестираха срещу строителството в парк "Бедечка". Те настояха леенето на бетона в зелените площи незабавно да бъде спряно и да се извърши разследване на всички строителни решения, свързани с парка.
Само за една нощ в Бедечка са вдигнати основите на още 5 сгради. Това провокира недоволството на природозащитниците, които днес направиха жива верига и не допуснаха камионите до строежите. Междувременно стана ясно ,че общината в Стара Загора ще инициира обществено обсъждане на новия устройствен план на парка, с което всякакви строителни намерения на собственици на земи в зелените площи, да бъдат спрени.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите