Административният съд в Ямбол не уважи искането на Ана Петрова за спиране изпълнението на заповедта на областната дирекция по безопасност на храните да бъде заличена фермата й, а животните умъртвени.
Според защитата на Ана Петрова обаче заповедта ще бъде приведена в изпълнение до края на годината, а делото продължава през януари, когато доказателствата за липса на чума по овцете в боляровската ферма ще бъдат унищожени.
В подкрепа на Ана Петрова днес пред съда в Ямбол и областната дирекция по безопасност на храните беше организиран мирен протест от доброволците, които продължават вече шести месец да защитават животните на Ана Петрова.
От "Спаси София" настояват за законови промени за ограничаване на употребата на дрога, алкохол и вейпове сред младежите
През последните години случаите на удавяне у нас са под 100, над 2400 души са спасени през 2025 г.
Доставиха експериментален препарат за лечение на хантавирус във Франция, Испания и Нидерландия
ВКС реши: Една от майките е допринесла за размяната на бебетата в болница "Шейново"
Финансовият министър Гълъб Донев: ЕК ще продължи процедурата по свръхдефицит за България
Измамна схема в Бургас: Задържаха съдебен заседател за документни измами