Първокласници от Сливен положиха тържествена клетва да пазят заветите на българските будители и възрожденци. Инициативата е иновативна за страната и има за цел да обхване постепенно повече градове.
Клетвата на първокласниците е по идея на професора по възрожденска литература Елена Налбантова и бившия министър на образованието и науката проф. Тодор Танев.
проф. Тодор Танев
„Това е урок по родолюбие за тях. Както обичат родителите си, по този същия начин, както не могат без родителите си, те не могат и без страната си."
Татяна Петкова - учител
„Ние трябва да ги възпитаваме и обучаваме в родолюбие. По този начин те ще оценят своята идентичност и принадлежност към българския народ."
Ученическата клетва бе положена от възпитаници на Трето основно училище в Сливен пред паметника на Хаджи Димитър и барелефа на техния патрон д-р Иван Селимински. Идеята е тази клетва, по примера на редица страни в Европа да стане традиционна и за България и да се дава в Деня на народните будители.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец