Първокласници от Сливен положиха тържествена клетва да пазят заветите на българските будители и възрожденци. Инициативата е иновативна за страната и има за цел да обхване постепенно повече градове.
Клетвата на първокласниците е по идея на професора по възрожденска литература Елена Налбантова и бившия министър на образованието и науката проф. Тодор Танев.
проф. Тодор Танев
„Това е урок по родолюбие за тях. Както обичат родителите си, по този същия начин, както не могат без родителите си, те не могат и без страната си."
Татяна Петкова - учител
„Ние трябва да ги възпитаваме и обучаваме в родолюбие. По този начин те ще оценят своята идентичност и принадлежност към българския народ."
Ученическата клетва бе положена от възпитаници на Трето основно училище в Сливен пред паметника на Хаджи Димитър и барелефа на техния патрон д-р Иван Селимински. Идеята е тази клетва, по примера на редица страни в Европа да стане традиционна и за България и да се дава в Деня на народните будители.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра