Роди се първото бебе в света с ДНК от трима биологични родители, съобщи BBC. Докторите, осъществили експеримента, са американци. Детето е момче.
Противоречивата техника, която позволява на родители с редки генетични мутации да имат здрави бебета, е законно одобрена само в Обединеното кралство. Майката на детето е йорданка, която е била лекувана от американски екип в Мексико.
Майката Шабан носи гени с болест на Лий - фатално заболяване, което засяга нервната система.
Генетичната болест е причина за смъртта на първите й две деца. Затова Шабан и съпругът й Махмуд Хасан потърсили помощ от американски учени. Семейството се спряло на метода с внедряване на ДНК от донор и така се родило първото бебе с ДНК от трима биологични родители
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)