Броят на пълнолетните американци, които пушат, е намалял, но близо 38 милиона души в държавата излагат на риск здравето си с вредния навик, сочат официални данни на американското правителство, цитирани от агенция ЮПИ.
Нивото на пушачите сред хората над 18 години в САЩ спадна от близо 21 % през 2005 г. до 15,5 % през 2016 г. Най-големият брой отказали се са между 25 години и 44 години.
Въпреки намаляването на броя пушачи, все още близо 38 милиона души пушат цигари редовно или от време на време.
Количеството цигари, които американците пушат на ден, е намаляло от 17 броя през 2005 г. до 14 броя през 2016 г. Лошата новина е, че положителната тенденция да се отказват от вредния навик не е валидна за всички групи от населението.
Пушенето на цигари убива над 480 хиляди американци годишно и е главната предотвратима причина за заболяване и смърт в САЩ.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите