Частично е възстановено движението на влаковете между София и Пловдив след тежкия инцидент вчера край пловдивското село Златитрап, съобщават от държавните железници.
В района на гара "Тодор Каблешков" влаковете преминават с намалена скорост като се движат само по единия релсов път. Другото трасе все още не е пуснато. Очаква се това да стане до края на днешния ден.
Към момента част от влаковете имат между половин час и 40 -минутно закъснение. Припомняме, че вчера 20-тонна греда падна върху двама работници. Единият загина, а другият бе опериран в пловдивска болница, но е без опасност за живота. Това наложи спиране на влаковете в района.
Изтича срокът за премахване на ограда на строеж в местността Баба Алино, РДГ предупреждава за принудително събаряне
Трима души остават в тежко състояние след катастрофата на „Челопешко шосе“
Тежката катастрофа на „Челопешко шосе“: 17 пострадали, 3 жертви, версия за гонка между автомобили