Работещите в Центъра за Спешна медицинска помощ в Русе излизат на протест. Недоволството им е продиктувано от назначаването на д-р Иванка Маринова за директор след спечелен конкурс.
Според тях той е манипулиран и настояват на поста да остане досегашният ръководител д-р Недка Дикова. Медиците заплашват, че ако това не се случи, ще напуснат работа.
По време на протеста пациентите ще бъдат обслужвани от дежурни екипи. Синдикатите са изпратили писмо до здравния министър с настояване да се проведе нов конкурс за директор на Центъра за спешна медицинска помощ в Русе.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите